Smocza Krew - Rozjaśniający i wybielający rytuał przeciwzmarszczkowy do twarzy.
Ekskluzywny zabieg dermokosmetyczny przeznaczony dla skóry z problemami pigmentacyjnymi. Dzięki innowacyjnemu połączeniu składników aktywnych z żywicą pozyskiwaną ze 'smoczego drzewa' Sang de Dragon, zabieg działa odmładzająco, rewitalizująco, odżywczo i rozjaśniająco na skórę. Wysokie działanie antyoksydacyjne, rozjaśnianie przebarwień w czasie oraz natychmiastowo, głębokie nawilżanie, łagodzenie i kojenie skóry, odmładzanie i rewitalizacja to synergiczne efekty łączące wysoką skuteczność zabiegu dzięki zastosowaniu wysokiej jakości profesjonalnych preparatów dermokosmetycznych.
Składniki aktywne preparatów:Whitonyl®, Prestige Soft Silver, Dragon’s Blood (smocza krew, opis niżej), Masło Shea, Hydromanil, Kwas hialuronowy, Alantoina, Witamina C, Vexel, Fucogel, Ekstrakt glikolowy ze świetlikaSkóra: szara, pozbawiona blasku, z utratą jędrności,z przebarwieniami, odwodniona, wymagająca rozświetlenia i rozjaśnienia.Efekt: poprawa kolorytu, rozświetlenie skóry, intensywna pielęgnacja i regeneracja, zwiększenie elastyczności, zmniejszenia widoczności plam i przebarwień, odmłodzenie i wygładzenie skóry.Polecamy zabieg w serii 5-7 (1-2 razy w tygodniu)
Koszt serii 5 zabiegów: 1200 zł
Każdy kolejny zabieg 50 zł taniej, czyli 250 zł.
Smocza krew albo Sangro de drago (Croton lechleri) – roślina drzewiasta występująca na obszarze Ameryki Południowej i Środkowej. Szczególnie pospolita w Peru, Ekwadorze, Brazylii i Meksyku. Rośnie w bardzo różnorodnym środowisku (lasy tropikalne, stoki wąwozów, ruiny) na wysokości 300-2000 m n.p.m.
Smocza krew zarówno w liściach, żywicy, jak i korze zawiera wiele substancji, które działają leczniczo i profilaktycznie. Roślinę w lecznictwie szeroko wykorzystywali już od kilku wieków indianie z Ameryki Południowej. Z badań naukowych wynika, że Sangro de drago zawiera m.in:
Ponadto taspina i lignany przyspieszają gojenie się ran, owrzodzeń i działają przeciwbólowo (w miejscu rany). Preparaty z Sangre de drago pomocniczo stosowane są też w leczeniu grzybicy, malarii, białaczce, chorobie Crohna, bezpłodności, bólach głowy, anemii, a także przy niedociśnieniu tętniczym.
Lecznicze właściwości Smoczej krwi jako pierwszy opisał już w XVII wieku hiszpański podróżnik, badacz i misjonarz Bernabé Cobo (1582- 1657).