Bańki chińskie są stosowane już od ponad 3000 lat. Jeszcze kilkanaście lat temu stosowane były w lecznictwie. Dzisiaj stosujemy je także w kosmetyce. Dają dobre efekty w zabiegach redukujących tkankę tłuszczową i cellulit.
Masaż bańką chińską wykonujemy na udach, pośladkach, brzuchu a także jeżeli jest taka potrzeba na wewnętrznej powierzchni ramion, czyli miejscach gdzie gromadzą się złogi tłuszczu podskórnego i tworzy cellulit.
Masaż rozpoczynamy od nałożenia olejku antycellulitowego i drenującego oraz masażu manualnego w celu rozluźnienia i przygotowania tkanek do masażu bańką. Bańka działa na zasadzie zasysania i mocno masuje tkankę podskórną przyczyniając się także do jej przekrwienia co pobudza przemianę materii i przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej oraz wzrostu jędrności skóry. Pobudzenie krążenia płynów ustrojowych pomaga pozbyć się z organizmu toksyn i zbędnych produktów przemiany materii.
Po zabiegu skóra jest dobrze ukrwiona i rozluźniona i wygładzona.
Ważne! Powstałe po masażu wybroczyny wchłaniają się zwykle w ciągu kilku dni i nie stanowią przeciwwskazania do wykonywania kolejnych zabiegów.
Dla
uzyskania oczekiwanych rezultatów powinien być wykonywany seriach
(10-12 zabiegów), z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej
niż 3 dni. Profilaktycznie można go wykonywać przynajmniej 1 raz w
tygodniu.
Przeciwwskazania:
- ciąża
- żylaki i zaburzenia krzepliwości krwi
- skłonności do wylewów podskórnych i naczynek
- przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry (włączając w to siniaki i obrzęki niewiadomego pochodzenia)
- menstruacja
- zapalenia stawów
- choroby nowotworowe i zakaźne
- cukrzyca
- skoki ciśnienia
- podwyższona temperatura ciała
- stwardnienie rozsiane (SM) w okresie nowego rzutu choroby